Kursy walut:

1 USD - 3.4264, 1 EUR - 4.2261, 1 CHF - 3.6133, 1 GBP - 4.8445, 100 JPY - 3.2434, 1 RUB - 0.0602,
CV w branży agro - pokaż, co umiesz!

Do łask powracają zootechnicy, rolnicy i handlowcy w branży rolnej. Gospodarstwo to już nie malutki teren stworzony dla własnych potrzeb, to świetnie prosperujące i przynoszące zyski przedsiębiorstwo. Praca w sferze agro to dla wielu kandydatów. spełnienie marzeń i ambicji. Jak

zatem stworzyć CV, które zachęci pracodawcę?
Więcej
 
Nowy gracz na rynku E-Commerce? Powalczy z największymi. Znajdziesz w nim oferty pracy czynieruchomości, wkrótce także dokonasz zakupów

OKENO.pl to start-up założony w drugiej połowie 2017 roku. Jego głównym celem jest stworzenie platformy ogłoszeniowo - handlowej o zasięgu ogólnopolskim, będącej w założeniu alternatywą dla Użytkowników, którzy do tej pory byli skazani na współpracę z portalami płatnymi typu OLX czy Allegro.
Więcej
 
Szukasz pracy? W tych miastach i regionach Polski znajdziesz ją najszybciej

Według badania Confidence Index przeprowadzonego przez Michael Page aż 57,7 proc. respondentów z Polski deklaruje, że jest w stanie znaleźć nową pracę w okresie krótszym niż 3 miesiące. Co ciekawe, najwięcej optymistów pod tym względem jest w Krakowie, bo aż 66,7 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław, region Śląska oraz Warszawa.
Więcej
 
Ukraińcy wydadzą na święta 154 zł. Polacy pięć razy więcej

Na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia Polacy wydadzą na zakupy spożywcze i prezenty średnio 882 zł. W tym samym czasie Ukraińcy przeznaczą na ten cel 154 zł (1196 hrywien) - wynika z danych Research & Branding Group. Porównując planowane wydatki świąteczne do średniego wynagrodzenia okazuje się, że Polacy są bardziej rozrzutni. Na święta wydajemy jedną czwartą pensji, podczas gdy Ukraińcy jedną piątą. Co ciekawe, Ukrainiec na świąteczne wydatki musi pracować 4 dni, a Polak jeden dzień dłużej.
Więcej
 
Specjaliści i menadżerowie w IT zarabiają ponad 10 tys. zł jeszcze przed trzydziestką

Specjaliści i menedżerowie z obszaru IT to tzw. pupile rynku pracy - pracownicy z tej branży zarabiają najwięcej ze wszystkich analizowanych w "Raporcie Płacowym Antal 2017". Średnie wynagrodzenie oferowane im

w 2017 roku wyniosło 12,6 tys zł brutto miesięcznie i wzrosło o 16 proc. w

porównaniu do ubiegłego roku. Ponadto, w branży IT zarobki przekraczające 10 tys. zł osiąga wiele osób jeszcze przed 30 rokiem życia.
Więcej
 
Firmy i kandydaci nie odnajdują się na rynku pracy

Jak wynika z badania Work Service S.A. 1 na 6 Polaków zgłasza problemy z szukaniem pracy. To paradoks, biorąc pod uwagę, że równocześnie ponad połowa polskich firm deklaruje trudności rekrutacyjne, a liczba wakatów w gospodarce rośnie o ponad 37 proc. w ciągu roku. Jak ocenia ekspert serwisu Kariera.pl, obecnie kluczowym problemem na rynku pracy jest brak odpowiedniej komunikacji na linii kandydat-pracodawca. Sytuację tę mogłyby poprawić między innymi jawne stawki wynagrodzeń publikowane już na poziomie ogłoszeń o pracę, czego oczekuje 83 proc. pracowników.
Więcej